با توجه به رویکرد سایت فروشگاه اینترنتی ابزارآلات دکتر ابزار، در تلاش برای کسب رضایت مندی مشتریان، این فروشگاه برای سهولت در امر خرید روش های مختلفی برای پرداخت هزینه سفارشات فراهم نموده است. در ادامه با این روش ها آشنا خواهید شد

پرداخت در محل تحویل

علی رقم اینکه دکتر ابزار توصیه می کند، به منظور تسهیل در فرایند خرید و نهایی کردن سفارشات پرداخت ها به صورت اینترنتی انجام شود، با این حال برای رضایت مندی مشتریان مستقر در نواحی 22گانه تهران امکان پرداخت در محل برای این مشتریان فراهم شده است.

این مشتریان می توانند در هنگام دریافت سفارش خود هزینه سفارش را پرداخت کنند، سفارشات دریافتی از تهران توسط پیک ارسال شده و کاربران سایت می توانند درخواست خود را برای پرداخت پس از دریافت ثبت کنند.
پرداخت این عزیزان می تواند به صورت وجه نقدی به ازای مبلغ فاکتور در محل تحویل باشد، یا پرداخت در محل با دستگاه کارتخوان سیار باشد،
از آنجا که همگی ماموران تحویل سفارش ابزارفروش دستگاه‏‏‌های کارتخوان سیار (POS) همراه دارند، می‌توان هنگام تحویل سفارش در محل، با استفاده از کارت‌های عضو شبکه شتاب پرداخت خود را انجام داد

پرداخت از طریق درگاه الکترونیکی

کلیه کاربران وب سایت می‌توانند در هنگام ثبت سفارش، از طریق درگاه اینترنتی در وب سایت فروشگاه اینترنتی دکتر ابزار،مطابق فاکتور صادر شده هزینه سفارش خود را به صورت آنلاین پرداخت نمایند. پرداخت موفق مبلغ و دریافت کد رهگیری به منزله ثبت قطعی این پرداخت برای سفارش است و نیازی به اطلاع دادن آن نیست و سفارش به صورت خودکار وارد مراحل آماده سازی و ارسال می‏‌شود.

لازم به ذکر است مشتریانی که سفارش خود را از طریق پرداخت اینترنتی نهایی می سازند در اولویت ارسال قرار خواهند گرفت.

چگونگی پرداخت اینترنتی از طریق درگاه پرداخت

  1. شماره ۱۶ رقمی کارت: شماره 16 رقمی مندرج بر روی همه کارت های عضو شبکه شتاب اولین گام برای خرید اینترنتی است که در مرحله نخست وارد می شود.
  2. رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم: برای پرداخت اینترنتی لازم است قبلاْ رمز دوم (رمز خرید اینترنتی) کارت بانکی خود را فعال کرده باشید. رمز دوم (رمز خرید اینترنتی)، با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاه‌‏های خود پرداز وارد می‌کنید، تفاوت دارد. کارت بیشتر بانک‏‌ها در زمان تحویل، رمز خرید اینترنتی ندارند، برای فعال کردن رمز خرید اینترنتی خود می‏‌توانید به دستگاه خودپرداز بانک صادر کننده کارت خود مراجعه و کارت خود را وارد کنید و بخش عملیات رمز را انتخاب کنید. سپس، در بخش رمز دوم یا رمز اینترنتی، رمز خود را انتخاب کنید.
  3. کد CVV2: این کد یک عدد ۳ یا ۴ رقمی است که پشت یا روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بانکی درج می‌شود و به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عنوان یک کد امنیتی در پرداخت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اینترنتی کاربرد دارد.
  4. تاریخ انقضا: تاریخ انقضا هم روی بیشتر کارت‌های بانکی حک شده است. اگر روی کارت شما تاریخ انقضاء وجود ندارد، می‏‌توانید از عدد ۱۲ به جای ماه و از ۹۹ به جای سال انقضای کارت استفاده کنید.
  5. وارد کردن عبارت امنیتی: در گام نهایی فرایند خرید لازم است عبارت امنیتی درخواست شده را در محل مورد درخواست وارد نمایید.

کاربران مرکز فروش اینترنتی ابزار دکتر ابزار می توانند، هزینه فاکتور صادر شده برای سفارش خود را با استفاده از تمامی کارت های بانکی عضو شبکه شتاب به شرط در اختیار داشتن رمز دوم برای خرید اینترنتی انجام دهند.

امکان خرید با درگاه های مختلف برای کاربران فراهم شده و کاربران می توانند هر یک از درگاه ها را به دلخواه خود انتخاب کنند. در زمان خرید از وب سایت و در زمان پرداخت اینترنتی اطلاعات زیر از کاربران درخواست می شود که می بایست مراحل به درستی و گام به گام انجام شوند. پس از وارد کردن آنها و تایید پرداخت، از موفقیت عملیات پرداخت خود مطلع می‌شوید.

پرداخت از طریق کارت بانکی

کاربرانی که امکان پرداخت اینترنتی از طریق درگاه اینترنتی و یا پرداخت در محل را ندارند می‌توانند وجه سفارش خود را به شماره کارت‌ یا شماره حساب قیدشده در این قسمت واریز نمایند.

جهت پرداخت به صورت کارت به کارت می‌توان از دستگاههای عابر بانک یا و یا واریز اینترنتی استفاده نمود. در این روش پس از انجام عملیات واریز لازم است شناسه واریز به واحد فروش وب سایت دکتر ابزار ارسال شود.